Calculator Eco Gaming 1 Core i5-3470, 8GB DDR3, 256GB SSD + 500GB HDD, AMD RX 480 8GB
| Model carcasa | Tower |
| Model procesor | i5 3470 |
| Generatie procesor | 3-a |
| Frecventa procesor | 3.20Ghz up to 3.60Ghz, 4 core 4 threads, 6MB SmartCache |
| Tip memorie RAM | DDR3 |
| Capacitate memorie | 8GB |
| Putere Sursa | 400W |
| Tip hard disk | SSD + HDD |
| Capacitate hard disk | 256GB SSD + 500GB HDD |
| Tip placa video | Dedicata |
| Model placa video | AMD RX 480 8GB GDDR5 256-Bit |
| Porturi video | DVI, display port, hdmi |
| Porturi USB | 2 x 2.0, 4 x 3.0 |
| Carcasa | Carcasa Redragon Diamond Storm / Tower |
| Unitate optica | Fara |
| Sistem de operare | Fara |
| Garantie | 12 luni |