Calculator Gaming BR 5 Core i5-4570, 16GB DDR3, 256GB SSD + 1TB HDD, AMD RX 470 4GB
| Model carcasa | Tower |
| Model procesor | i5 4570 |
| Generatie procesor | 4-a |
| Frecventa procesor | 3.20Ghz up to 3.60Ghz, 4 cores 4 threads, 6MB SmartCache |
| Tip memorie RAM | DDR3 |
| Capacitate memorie | 16GB |
| Putere Sursa | 400W |
| Tip hard disk | SSD + HDD |
| Capacitate hard disk | 256GB SSD + 1TB HDD |
| Tip placa video | Dedicata |
| Model placa video | AMD RX 470 4GB GDDR5 256-Bit |
| Porturi video | DVI |
| Porturi USB | 2 x 2.0, 4 x 3.0 |
| Carcasa | Inaza Sys-Pro |
| Unitate optica | Fara |
| Sistem de operare | Fara |
| Garantie | 12 luni |