Workstation second hand Hp Z440 e5-2690 v3, 32gb DDR4, 512gb SSD + 1TB HDD, Placa video Nvidia Quadro K2200
| Model carcasa | Tower |
| Model procesor | Intel® Xeon® Processor E5 2690 v3 |
| Generatie procesor | 2-a |
| Frecventa procesor | 2.60 Ghz up to 3.50 Ghz, 12 cores 24 threads, 30MB Cache |
| Tip memorie RAM | DDR4 |
| Capacitate memorie | 32GB |
| Tip hard disk | SSD+HDD |
| Capacitate hard disk | 512GB SSD + 1TB HDD |
| Tip placa video | Dedicata |
| Model placa video | Nvidia Quadro K2200 4GB GDDR5 128-Bit |
| Porturi video | DVI/2 x Display Port |
| Porturi USB | 5 x 2.0, 4 x 3.0 |
| Unitate optica | DVD-RW |
| Sistem de operare | Fara |
| Garantie | 24 luni |