Workstation second hand Hp Z640 2x e5-1620 v3, 32gb ddr4, 256GB SSD + 3TB HDD, Nvidia K2200
| Model carcasa | Tower |
| Model procesor | 2 x Intel® Xeon® Processor E5 1620 v3 |
| Generatie procesor | 1-a |
| Frecventa procesor | 3.50Ghz up to 3.60Ghz, 4 cores 8 threads, 10MB Cache |
| Tip memorie RAM | DDR4 |
| Capacitate memorie | 32GB |
| Tip hard disk | SSD + HDD |
| Capacitate hard disk | 256GB + 3TB HDD |
| Tip placa video | Dedicata |
| Model placa video | Nvidia K2200, 4GB GDDR5 128-Bit |
| Porturi video | VGA/Display Port |
| Porturi USB | 2 x 2.0, 8 x 3.0 |
| Unitate optica | DVD-RW |
| Sistem de operare | Fara |
| Garantie | 24 luni |