Calculator gaming 16 Core i7-6700, 16GB DDR4, 512GB SSD + 1TB HDD, NVIDIA GTX 1070 8GB
| Model carcasa | Pro Gaming Triple X |
| Model procesor | i7 6700 |
| Generatie procesor | 6-a |
| Frecventa procesor | 3.40Ghz up to 4.00Ghz, 4 core 8 threads, 8MB SmartCache |
| Tip memorie RAM | DDR4 |
| Capacitate memorie | 16GB |
| Putere Sursa | 650W |
| Tip hard disk | SSD + HDD |
| Capacitate hard disk | 512GB SSD + 1TB HDD |
| Tip placa video | Dedicata |
| Model placa video | Nvidia GTX 1070 8GB GDDR5 256-Bit |
| Porturi video | VGA/HDMI/Display Port |
| Porturi USB | 2 x 2.0, 4 x 3.0 |
| Unitate optica | Fara |
| Sistem de operare | Fara |
| Garantie | 12 luni |