Calculator Gaming BR 3 Core i7-3770, 16GB DDR3, 256GB SSD + 1TB HDD, AMD RX 470 4GB
| Model carcasa | Tower |
| Model procesor | i7 3770 |
| Generatie procesor | 3-a |
| Frecventa procesor | 3.40Ghz up to 3.90Ghz, 4 cores 8 threads, 8MB SmartCache |
| Tip memorie RAM | DDR3 |
| Capacitate memorie | 16GB |
| Putere Sursa | 400W |
| Tip hard disk | SSD + HDD |
| Capacitate hard disk | 256GB SSD + 1TB HDD |
| Tip placa video | Dedicata |
| Model placa video | AMD RX 470 4GB GDDR5 256-Bit |
| Porturi video | DVI |
| Porturi USB | 2 x 2.0, 4 x 3.0 |
| Carcasa | Pro Gaming Samurai / Middle Tower |
| Unitate optica | Fara |
| Sistem de operare | Fara |
| Garantie | 12 luni |