Workstation second hand Hp Z440 E5-2673 v3, 32GB DDR4, 512GB SSD+3TB HDD, Placa video Nvidia Quadro K4200
| Model carcasa | Tower |
| Model procesor | Intel Xeon e5 2673 v3 |
| Generatie procesor | 1-a |
| Frecventa procesor | 2,40Ghz, pana la 3,10Ghz, 12 core 24 thread, 30MB cache |
| Tip memorie RAM | DDR4 |
| Capacitate memorie | 32GB |
| Tip hard disk | SSD + HDD |
| Capacitate hard disk | 512GB + 3TB |
| Tip placa video | Dedicata |
| Model placa video | Nvidia Quadro K4200 4GB GDDR5 192-Bit |
| Porturi video | DVI/2 x Display Port |
| Porturi USB | 5 x 2.0, 4 x 3.0 |
| Unitate optica | DVD-RW |
| Sistem de operare | Fara |
| Garantie | 24 luni |